En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Makaleler / Kızlar, Google Sizi Çağırıyor !

Kızlar, Google Sizi Çağırıyor !

handan-erdag-30-googleGoogle, kendi bünyesinde yapmış olduğu çalışan değerlendirmesi anketleri sonuçunda % 70 erkek – % 30 kadın çalışanı olduğunu tespit etti. Bu konuda eksikleri olduğunu kabul eden Google Made With Code projesi ile kadınların da yazılım alanında daha aktif olmalarını hedefliyor.

50 milyon dolar ayırdığı Made With Code projesi ile Google kod yazabilen kadınların sayısını arttırmayı hedefliyor. Kod yazabilen kadın sayısını arttırarak farkındalık yaratmaya çalışan Google, proje kapsamın da kadınları hedef alan, onların ilgilerini çekecek konular ile ilgili bir veritabanı da oluşturmaya başladı.

Google proje için hazırlamış olduğu tanıtım filmi:

Proje ile google kadınların bilişimin çeşitli alanların da aktif olabileceğine değinerek erkeklerin ağırlıklı olduğu bu sektörde dengeyi bulmayı hedefliyor.

Umarım, Google başlatmış olduğu bu farkındalık projesi ülkemize de örnek olur. En yakın zaman da ülkemizde de bu tarz kadınları bilinçlendirmeye ve bilişim alanında kadınların seslerini daha yüksek duyurmalarını hedefleyen projeler başlatılır.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi için: Made With Code

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir