Perşembe , Mayıs 23 2019
En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Hayat / Shirley Tiyatro Oyunu

Shirley Tiyatro Oyunu

Shirley Oyununun Künyesi:
Yazan: Willy Russel
Yöneten / Oynayan: Sumru Yavrucuk
Vokal: Selmin Artemiz
Dekor Tasarım: Nurdan Aliyazıcıoğlu
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Prodüksiyon: Tebdil-i Mekan / Özkaya Yapım

Oyunun Konusu:

Günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin öyküsü… Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan ‘Shirley’, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor.

Kişisel Değerlendirmem:

Willy Russell’ın Shirley Valentine adlı oyunundan ‘Shirley’ ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyunu konusu ile o kadar içimizden ve anlattığı hikaye ile o kadar bildiğimiz bir hikaye ki izlerken Shirley karakteri ile Sumru Yavrucuk‘u değilde 40 yıllık tanıdığımız birini dinliyor gibiyiz. Sumru Yavrucuk tek kişilik dev performansı ile sahneyi doldurmak ile kalmadı tüm katılımcılara zamanı unutturdu. Sumru Yavrucuk yüksek enerjisi ile sahnede her anlattığı karaktere bürünerek bizlere kahkahalar arttırdı 🙂

Bu oyunda kırklı yaşlarında bir kadının monoton hayatını ve toplum baskısı ile mücadelesini 90 dakika boyunca keyifle izleyebilirsiniz. Bir kadının iç dünyasını ve gerçekte olanla olmak istediği, yapmak istediği arasında ki farka şahit olabilirsiniz. Ben oyundan inanılmaz bir keyif aldım ve herkesinde Sumru Yavrucuk’un olağanüstü performansı ile sergilediği bu keyifli oyunu izlemesini tavsiye ederim.

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

7’den 70’e Her Türk Gencinin Bilmesi Gereken Kavramlar

Ey Türk Genci Dünya’da ve üç tarafı denizlerle, dört tarafı dahili ve harici hainlerle dolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir