En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Hayat / Ayrılık Tiyatro Oyunu

Ayrılık Tiyatro Oyunu

Ayrılık Oyununun Künyesi:
Yazan: Behiç Ak
Yöneten: Prof. Dr. Semih Çelenk
Oynayan: Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış

Oyunun Konusu:

Ayrılık“, Behiç Ak’ın bir yıl önce ayrılmış bir çiftin bir yıl aradan sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri evlilik ve ayrılık süreçlerinin ironik ve gülmeceyle yüklü bir sorgulaması…  Prof Dr. Semih Çelenk’in rejisiyle, “Ayrılık” ikili hayata ilişkin, budalalıklarımıza, sevimliliklerimize ilişkin eğlenceli ve sıcak bir güldürü. Her an’ı birilerimizin hayatında yaşadığı anlarla örtüşüveriyor. Sahnedeki insan/ insanlar bize bir anda çok tanıdık geliveriyor. Ama sonra biz bu hataları hiç yapmamışız, yapmazmışız gibi oluyor. Onların budalalıklarına, şaşkınlıklarına gülüyoruz. Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın görkemli oyunculuğuyla, oyun bir komedi fırtınasına dönüşüyor.

Kişisel Değerlendirmem:

Ayrılık, hepimizin bildiği ve tanıdığı bir hikaye. Severek evlenip sonra bir şekilde ayrılan ve ayrıldıktan sonra tekrar bir araya gelip, ilişkilerini sorgulayan bir nevi geçmişin muhasebesini yapan bir çiftin hikayesi. Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın oyunculuğu ile oyun ayrı bir güzel olmuş.

Tek perdelik oyunda konu biraz fazla yüzeysel anlatılmış. İzlerken tiyatro oyunundan çok tv dizisi izler gibi hissedebilirsiniz. Seyircinin güleceği kesin bingo espriler eklenmiş. Oyunda seyirciyi şaşırtan bir hamle yok. Oyun başlangıcından bitişine kadar aynı seyirde ilerliyor. Sıkıcı bir oyun değil ancak kurgu da oynamalar yapılarak oyun daha ilgi çekici bir hale getirilebilir.

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir