En Taze Makaleler

Backlink Yapmadan Önce ve Sonra

handan_erdag_seo_backlinkHergün binlerce sitenin yayınlanıp aktif hale geldiği sanal dünya da sizin sitenizin diğer sitelerden ayırt edilmesi için trafik oranını arttırmak bunun için de backlink yani siteler arası link, bağlantı paylaşımı ile sitenizin popülerliğini ve kalitesini arttırmanız gerekmektedir. Peki sitenizi yayınladıktan hemen sonra backlink yapmak ne kadar doğrudur? Backlink işlemini yapmadan önce site içerisinde ki seo çalışmalarını tamamlamak backlink işlemimizin daha başarılı olmasını sağlayabilir.

Site içi seo hareketlerimiz kapsamında:

 • Sitemizin google analytics kaydının yapılıp, analytics kodunun siteye eklenmesini sağlamak,
 • Site içerisinde ki sayfa, yazı ve konu başlıklarının uygun düzenlenmesi,
 • Google aramalarında sitemizi ön plana çıkartacak doğru meta başlık, etiket ve açıklamaları eklemek,
 • Sitemize eklenecek tüm görsellerin standart bir boyut, kalite ve url’ye sahip olması,
 • Sitemizde kullandığımız temamızın seo optimizasyonunu kontrol etmek,
 • Site içi link verip kullanıcıyı diğer sayfalara yönlendirmek

sayılabilir.  Elbette bunlar dışında da site içinde yapabileceğimiz çeşitli seo çalışmaları vardır. Tüm bu site içi çalışmaları bitirdikten sonra backlink gibi site dışı seo çalışmalarına başlayabiliriz. Backlink yaparken de dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar var. Bu kurallardan bazıları şu şekilde listelenebilir:

 • Backlink verdiğimiz sitede ki içerik benzerliği,
 • Sitede ki backlink sayısı,
 • Backlink çeşitliliği,
 • Backlink sürekliliği,
 • Backlink kalitesi,
 • Backlink kaynakları,
 • Rakip sitelerin backlink analizi,

 

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

14 comments

 1. çok iyi bir site çoooooook teşekürler.

 2. Makale için teşekkürler. Peki bağlı olduğum ve giriş yapabildiğim üniversite web sayfasından backlink alabilir miyim?

  • Üniversitenizin sitesi sizin sitenize backlink vermeyebilir. Ancak orada uyanıklık yapıp yorum yaparken kendi sitenizin mail adresini kullanıp, web sitenizin linkini de çaktırmadan paylaşarak sitenize geri dönüş sağlayabilirsiniz ^_^

 3. güzel makale. iyi çalışmalar 🙂

 4. Backlink veren sitenin herhangi bir zararı olur mu?

  • Backlink aldığınız sitenin güvenilirliğinden emin olmanızı öneririm. Sizin siteniz ile alakasız ya da spam içerik olan, + 18 içerikler barındıran bir siteye link vermek sitenize artı değil eksi olarak geri dönebilir. Aman dikkat edin 😉

 5. Güzel Yazınız İçin Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.