Perşembe , Mayıs 23 2019
En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Genel Bilgi / Eyvah, Telefonumu Sessizde Kaybettim !

Eyvah, Telefonumu Sessizde Kaybettim !

indirTelefonunuzu sessize aldınız ve sessiz de iken telefonu nereye bıraktığınızı unuttunuz. Hemen panik yapmayın. Öncelikle sakin olun ve derin derin nefesler alın. Eğer telefonunuz da internet bağlantısı açık ise, gereksiz yere panik yapmanıza hiç gerek yok.

Aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuzu kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Kayıp Android Telefonu Bulma:

1. Öncelikle bilgisayarınızdan her hangi bir tarayıcıdan Google Play sayfasını ( https://play.google.com/store) açın.

2. Google Play ana sayfasında ki arama çubuğuna Android Cihaz Yöneticisi yazın.

telefonum-kayip1

3. Gelen uygulamalardan Android Cihaz Yöneticisi‘ni Yükle seçeneği ile telefonunuza yükleyin.

telefonum-kayip2

4. Burada ki kritik nokta; telefonunuz da ki google play sitesine kayıtlı olan mail adresi ile bilgisayarınızdan girdiğiniz google play sitesinde ki mail adresinin aynı olması. Eğer telefonunuzda kayıtlı olan mail adresi ile giriş yapmazsanız, uygulama cihazınızı bulamaz.

telefonum-kayip3

5. Android cihazınızda ki mail adresi ile bilgisayardan google playe girip, uygulayamayı yükle dediğiniz de, aşağıdaki şekilde kayıtlı cihazlarınızın listelendiği pencere gelecek.

telefonum-kayip4

6. Bu gelen pencerede birden fazla cihazınız kayıtlı ise, en aktif kullandığınız cihazı bu listeden seçip, yükle diyin.

telefonum-kayip5

7. Yükle dediğimiz anda telefonunuza Android Cihaz Yöneticisi otomatik olarak yüklenecek. Bizim sadece telefonumuzdan uygulamaya giriş yapıp, google play bilgilerimizi tekrar girmemiz gerek.

telefonum-kayip6telefonum-kayip7telefonum-kayip8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, bilgisayarımızda herhangi bir tarayıcıdan https://www.google.com/android/devicemanager adresine gidiyoruz. Gelen sayfada kayıtlı cihazı seçip, zili çaldır diyoruz.

telefonum-kayip9

9. “Zili çaldır” seçeneğini seçince ekranda aşağıdaki pencere geliyor. Burada da “Zili Çaldır” seçeneğini seçersek, telefonumuz biz onu bulup ekrana dokunana kadar 5 dakika boyunca aralıksız çalmaya devam edecek.

telefonum-kayip10

telefonum-kayip11

Kayıp iPhone Telefonu Bulma:

Eğer iPhone ya da iPad kullanıyorsanız da “iPhone’umu bul” servisi ile cihazınızı bulabilirsiniz. Öncelikle ayarlar/Icloud bölümünden Iphone’umu bul özelliğini aktif hale getiriyoruz. Daha sonra Apple’ın iPhone’umu bul servisini kullanabileceğiniz “www.icloud.com” adresine girin. Apple hesabınız ile giriş yapacağınız icloud.com’da iPhone’umu bul yazan bölüme tıklayın. iPhone’unuzun yeri haritada gösterilecektir.

icloud

Kayıp Windows Telefonu Bulma

Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlar, tıpkı Apple iPhone gibi tek bir web sitesinden bulunabiliyor. Herhangi bir Windows Phone akıllı telefonu kaybettiğinizde tek yapmanız gereken  www.windowsphone.com adresinde oturum açmak.

İster Android, ister iPhone, isterseniz de windows işletim sistemine sahip telefon kullanın ama bu uygulamayı telefonuna mutlaka yükleyin. Çünkü; telefonunuzu evde, iş yerinde ya da tanıdık bir yerde kaybetmemeniz ya da daha da kötüsü çaldırmanız durumunda, bu uygulamalar ile telefon içindeki verileri şifreleyebilir ya da tamamen silebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey telefonunuzun internete bağlı olması.

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

7’den 70’e Her Türk Gencinin Bilmesi Gereken Kavramlar

Ey Türk Genci Dünya’da ve üç tarafı denizlerle, dört tarafı dahili ve harici hainlerle dolu …

4 comments

  1. Güzel makale olmuş sessizde kalan cep telefonlari bulma yolu hakkında ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir