Perşembe , Mayıs 23 2019
En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Makaleler / Siber Dünyaya Yerli Bakış ile Tehdit: Siber Çöküş

Siber Dünyaya Yerli Bakış ile Tehdit: Siber Çöküş

handan-erdag-80-tehdit-filmi

Biz çocukken okullarda Yerli Malı haftası olurdu. Herkes evinde özene bezene yaptığı kurabiyeler, poğaçalar, el işleri ile okula gelir, hazırlanan poçalar afiyetle yenilirdi 🙂 O günlerden kalma bir alışkanlık ile hayatımın her alanında yerli malına, yerli üretimine çok büyük bir sempatim var. Yerli üretime karşı bu kadar büyük bir sevgi duyarken hem yerli hem de bilişim ile ilgili Tehdit filmini izlemek benim için; iskenderin üzerine künefe yemek, ramazanda iftardan sonra kana kana su içmek,  yerlere yeni dökülen ziftin üzerinde yalın ayak dolanmak gibi tarifi imkansız bir duygu 🙂

Tehdit: Siber Çiküş filmi yönetmen ve senarist Hakan Kadıoğlu; danışman sosyolog, senarist ve proje tasarımcısı Hasan Yasin Türkyılmaz tarafından hazırlanmaktadır. Tehdit: Siber Çöküş’ün dijital medya, reklam ve growth hacking çalışmaları, stratejileri; web sitesi hizmetleri, prodüksiyon -kurgu ve montaj hizmetleri sırasıyla HYTürkyılmaz, ARZ MG, Nobelwork ve Maskot Films tarafından gerçekleştirilmektedir. Ekiplerin başında yine Hasan Yasin Türkyılmaz ve Hakan Kadıoğlu bulunmaktadır.

Vizyona girmesini sabırsızlıkla beklediğim Tehdit: Siber Çöküş filmi ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için:

Filmin Konusu:

Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, bir çok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker‘ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.

Film İle İlgili Detaylı Bilgi İçin:

Tehdit: Siber Çöküş filminin vizyona girer girmez boool gişe yaparak örnek oluşturmasını diler. Ve başta Hasan Yasin Türkyılmaz ve Hakan Kadıoğlu olmak üzere filme gönül veren herkesi canı gönülden tebrik ederim. Yolunuz açık olsun 🙂

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

7’den 70’e Her Türk Gencinin Bilmesi Gereken Kavramlar

Ey Türk Genci Dünya’da ve üç tarafı denizlerle, dört tarafı dahili ve harici hainlerle dolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir