Perşembe , Mayıs 23 2019
En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Makaleler / Bu Ramazan 99 Aileden Biri İle Buluşmak İster misiniz ?

Bu Ramazan 99 Aileden Biri İle Buluşmak İster misiniz ?

Değerli büyüklerim, sevgili küçüklerim ve saygılı yaşıtlarım; “biz büyüdük ve kirlendi dünya” tezini çürütmek, her gün izlediğimiz, gördüğümüz kötümser senaryolara inat biz bu ramazan sevgili ablamın hem bize hem de yakın çevremize umut aşılayacak harika bir fikri ile ramazanı karşılamak istiyoruz.

negatif

Peki, Nedir Bu Proje ?

Bu ramazan farklı bir kampanya yapalım iletişim ağımıza farklı bir kapı açıp paylaşmanın mutluluğunu birlikte yaşayalım istedik. Bu düşünce ile öncelikle gerçekten ihtiyacı olan 99 aile bulduk. Şimdi sıra onlara yardım edecek 99 kişiyi bulmak.

Diyeceksiniz ki “madem böyle bir niyetiniz var, o zaman siz yardım edin. Niye başkalarından da yardım etmelerini istiyorsunuz.” Şöyle ki, evet biz tamamına yardım edebiliriz. Fakat burada önemli olan 99 kişinin de bu duyguyu tatması. Belki de yardım eden 99 kişinin kırkı yardımlarına daha sonra da devam edecek.  Niyetimiz, insanlara yardım etmek isteyip de etrafında gerçekten ihtiyacı olan insanlar bulamayanlara bir adres göstermek, köprü görevini üstlenmek.

Niye 99 Diyeceksiniz?

Böyle bir hayır işinde bir sayı olması gerekiyorsa, hayırlı bir sayı olması gerekiyordu.

Yardım Etmek İsteyenlerin Ne Yapması Gerekiyor?

Yardım etmek için bizlerle iletişime geçmeniz gerekiyor. Sonrasında tarafınıza vermiş olduğumuz adreslere erzak alarak (örnek liste gönderebiliriz) 04-05 Haziran tarihlerinde ulaştırmanız gerekiyor. (06 Haziran da ramazan başladığı için, 1 – 2 gün erken teslimatların yapılması, yapmış olduğunuz hayra ihtiyaç sahibi aileler tarafından ekstra mutluluk ekletecektir)

Peki, bizden almış olduğunuz adreslerdeki insanların gerçekten ihtiyaçları olduğunu nereden bileceksiniz?

İhtiyaç sahibi aileler listesini referans ile oluşturduk. Adresleri verirken aileler ile ilgili kısa bilgileri de tarafınıza iletiyor olacağız. Ayrıca erzakları yardım severlerin kendileri adreslere ulaştırılacağı için, aileleri tanıma ve kaynaşma fırsatınız da olacak.

Ne tür bir yardım yapılacak?

İhtiyaç sahibi insanların gerçekten ihtiyaç duydukları doğru ürünleri ulaştırmak amacımız olmalı. Örneğin, bütçenize uygun paketinize kırmızı et, bal, çocuğu olan ailelere uygun besinler, yemeklik diğer malzemeleri ilave edebilirsiniz.

Unutmayalım, paylaşmak mutluluk verir!

handan-erdag-78-ramazan-yardimi

 

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

7’den 70’e Her Türk Gencinin Bilmesi Gereken Kavramlar

Ey Türk Genci Dünya’da ve üç tarafı denizlerle, dört tarafı dahili ve harici hainlerle dolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir