Perşembe , Mayıs 23 2019
En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Makaleler / Google Arama Sonuçlarında Mobil Site Avantajı

Google Arama Sonuçlarında Mobil Site Avantajı

handan-erdag-46-google-searchGoogle, resmi blogu Google Webmaster Central da yaptığı açıklama ile arama algoritmalarını yenileyerek, mobil uyumlu sitelerin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkacağını duyurdu. 21 Nisandan itibaren uygulanacak olan bu algoritma, ile mobil uyumlu sitelerin arama sonuçlarındaki sıralaması ve puanı direkt olarak etkilenecek.

Google, yapacağı bu yenilik ile mobil sitelere öncelik vererek mobil olmayan sitelerin aramalarda olumlu sonuç almayacağını belirtiyor. Her gün gelişen ve değişen teknolojiye uyum sağlamak adına google bu konuda haklı görünüyor.

Web sitenizin Google kuralları çerçevesinde ne kadar uyumlu olduğunu test etmek ve mobil kullanılabilirlik raporunu görmek için aşağıda ki linklerden faydalanabilirsiniz.

Google, mobil siteler dışında mobil uygulamalar ile ilgili de yeni arama algoritmasında değişiklikler yaptı. Yeni gelecek algoritma ile 21 Nisan tarihinden itibaren mobil uygulamalar içerisinde “deep link” olarak bilinen yöntem ile oluşturulan içerikleri de arama sonuçlarına dahil edecek. Mobil deep link ile kendilerine ait özel bir URL’e sahip olan bu sayfaları google, yeni algoritması ile mobil arama sonuçlarına dahil edecek.

Google, mobil uygulamalarımız da bu deep link özelliğini nasıl kullanacağımızı da aşağıda ki linkte ayrıntılı bir şekilde anlatmış:

https://developers.google.com/app-indexing/webmasters/app

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

7’den 70’e Her Türk Gencinin Bilmesi Gereken Kavramlar

Ey Türk Genci Dünya’da ve üç tarafı denizlerle, dört tarafı dahili ve harici hainlerle dolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir