En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Genel Bilgi / Facebook Id’nizi Bulma

Facebook Id’nizi Bulma

Id Nedir? Facebook Id Nedir? Ne İşe Yarar? Nerede Kullanılır?

Bilişim sektöründe id ürünün kimliğini yani kişilerin vatandaşlık numarası gibi o kişiye ait numarardır. Her id numarası aynı vatandaşlık numarası gibi sadece bir ürüne verilir ve o üründen başkası o id’yi kullanamaz. Elektronik ürünler de id, ürünün seri numarasıdır. Web sitelerin de id üye girişi yaptığımız kullanıcı adımızdır. Mail adreslerinde id kullandığımız mail adresidir. Alış veriş yaparken id aldığınız ürünün barkodudur. Yani id bizim kimliğimiz ayırıcı özelliğimizdir.

Bu durumda Facebook Id de facebookta oluşturduğumuz sayfanın kimliği yani ayırıcı özelliğidir. Web sitemize facebookta oluşturduğumuz sayfanın reklamını yapmak  aynı zaman da web sitemize ulaşanların buradan facebook sayfamızı görüp beğenerek facebooktaki sayfamızı beğenen sayısının artmasını da sağlayabiliriz.

Bunun için de Facebook Id numaramızı bilmemiz gerekiyor. Peki, bu Facebook Id’mizi nasıl öğrenicez ?  Öncellikle facebook  http://developers.facebook.com/tools/explorer/?method=GET&path=KullanıcıAdınız adresini kopyalayıp herhangi bir browserda adres bölümüne yazmalısınız. Sayfayı açtıktan sonra kullanıcı adı bölümüne sayfanın ismini olduğu gibi yazın. Yani sayfanın adresi http://www.facebook.com/nevzaterdag  bu şekilde ise kullanıcı adı bölümüne nevzaterdag şeklinde yazıp Göndere tıklayın.

faceid

Facebook İd’niz ve sayfanıza ait bilgiler aşağıdaki resimdeki gibi listelendi.faceid2

Facebook Id’nizi bulduktan sonra sitenizde kullandığınız alt yapıya uygun olarak sayfa URL’niz (adres çubuğunda yazan sayfanın adresi) ve Id’niz ile beraber Facebook uygulamalarını sitenize ekliyebilirsiniz.

 

 

 

 

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Çok Da Fifi Hatunlar Stand Up

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir