En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Genel Bilgi / Facebook Id’nizi Bulma

Facebook Id’nizi Bulma

Id Nedir? Facebook Id Nedir? Ne İşe Yarar? Nerede Kullanılır?

Bilişim sektöründe id ürünün kimliğini yani kişilerin vatandaşlık numarası gibi o kişiye ait numarardır. Her id numarası aynı vatandaşlık numarası gibi sadece bir ürüne verilir ve o üründen başkası o id’yi kullanamaz. Elektronik ürünler de id, ürünün seri numarasıdır. Web sitelerin de id üye girişi yaptığımız kullanıcı adımızdır. Mail adreslerinde id kullandığımız mail adresidir. Alış veriş yaparken id aldığınız ürünün barkodudur. Yani id bizim kimliğimiz ayırıcı özelliğimizdir.

Bu durumda Facebook Id de facebookta oluşturduğumuz sayfanın kimliği yani ayırıcı özelliğidir. Web sitemize facebookta oluşturduğumuz sayfanın reklamını yapmak  aynı zaman da web sitemize ulaşanların buradan facebook sayfamızı görüp beğenerek facebooktaki sayfamızı beğenen sayısının artmasını da sağlayabiliriz.

Bunun için de Facebook Id numaramızı bilmemiz gerekiyor. Peki, bu Facebook Id’mizi nasıl öğrenicez ?  Öncellikle facebook  http://developers.facebook.com/tools/explorer/?method=GET&path=KullanıcıAdınız adresini kopyalayıp herhangi bir browserda adres bölümüne yazmalısınız. Sayfayı açtıktan sonra kullanıcı adı bölümüne sayfanın ismini olduğu gibi yazın. Yani sayfanın adresi http://www.facebook.com/nevzaterdag  bu şekilde ise kullanıcı adı bölümüne nevzaterdag şeklinde yazıp Göndere tıklayın.

faceid

Facebook İd’niz ve sayfanıza ait bilgiler aşağıdaki resimdeki gibi listelendi.faceid2

Facebook Id’nizi bulduktan sonra sitenizde kullandığınız alt yapıya uygun olarak sayfa URL’niz (adres çubuğunda yazan sayfanın adresi) ve Id’niz ile beraber Facebook uygulamalarını sitenize ekliyebilirsiniz.

 

 

 

 

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.