Cumartesi , Temmuz 11 2020
En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Genel Bilgi / Whatsapp Mesajlarını Mavi Tık Olmadan Okuma

Whatsapp Mesajlarını Mavi Tık Olmadan Okuma

handan-erdag-57-whatsapp-mavi-tik

Whatsapp‘ın yuva yıkan, ilişki bitiren, evlerden ırak mavi tık özelliğini hemen hemen herkes biliyordur. Ancak, gelen mesajı mavi tık yapmadan okumanın yolunu (casanova beyler, uyanık bilişimciler hariç) pek çoğumuz bilmiyoruz.

mark

Öncelikle whatsapp uygulamasında ki tiklerin anlamı:

  • Tek gri tik: Mesajınız başarıyla gönderildi. (Mesaj sizden çıktı)
  • Gri çift tık: Mesajınız başarıyla karşı tarafa gitti. Ancak mesajın geldiği kişi henüz mesajı okumadı.
  • Mavi çift tık: Mesajınız başarıyla karşı tarafa gitti ve okundu.

mavitik

Dikkat, uyanıklık yapıp mesaj geldiğin de whatsappa girmeden bildirimlerden gelen mesajı okuduysanız şayet, karşı taraf whatsapp da kendi gönderdiği en son mesajı seçerek ekranda çıkan Bilgi (i) seçeneğinden, sizin o mesajı saat kaçta okuduğunuzu öğrenebilir.

1001747

Şimdiden gelelim mavi tık olmadan, whatsapp mesajlarını okumanın hileli yoluna:

IOS Kullanıcıları İçin:
1- Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu’na alın.
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu’nu kapatın.

Android Kullanıcıları İçin:
1- Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin.
2- Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
3- İnternet bağlantınızı aktifleştirin.
4- Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz mesaj için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.

okuduyazmadi

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

2 comments

  1. Ablacım, güzel bilgilendirme olmuş ama bu işin biraz çakallığı gibi birşey değil mi? 🙂 adam gibi cevap vermek istemiyorum demek varken böyle atraksiyonlara girmeye ne gerek var ki 🙂

    • Kesinlikle haklısın Ateş 🙂 Ama erkekler bu durumu çok kullandıkları ve hem cinslerimin de bu durumdan haberi olmadığı için; tüm hemcinslerim adına bu yazıyı yazıp paylaştım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.