En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Makaleler / Peki, Sen Teknolojiyi Nasıl Kullanıyorsun?

Peki, Sen Teknolojiyi Nasıl Kullanıyorsun?

handan-erdag-66-teknoloji-nasil-kullaniyorsunuz

Ben diyeyim 20, sen de son 30 yılda teknoloji inanılmaz bir hız ile gelişti. Hatta gelişen teknoloji, insanoğlunu bile geçebilecek kıvama geldi. İşte gelişen teknolojinin faydalı kullanımı ile hem bizim, hem de insanlık için atılan büyük adımlara bir kaç özel ve güzel örnek:

Üç Boyutlu Yazıcı Teknolojisi

Tatiana Guerra, 30 yaşında anne olmaya hazırlanan, görme engelli gencecik bir kadın. Gittiği doktor kontrollerinde bir isteği olup olmadığı sorulduğunda “keşke bebeğimin ultrason fotoğraflarını görebilseydim” demesi üzerine, uzmanlar ve The Goodfellas adlı üç boyutlu yazıcı firması tarafından genç anne adayına çok hoş ve duygusal bir süpriz yapılıyor.

Bebek bezi markası Huggies Brezilya’nın filme alarak bizlerle paylaştığı bu duyarlı insanlar ile teknoloji mucizesini gelin hep beraber izleyelim.

The Goodfellas adlı üç boyutlu yazıcı firmasının, Tatiana’nın yan odasına kurduğu ekipmanlar sayesinde, muayeneden yalnızca 15 dakika sonra, ultrason görüntülerinin 3D baskısı doktora ulaştırılabildi. Görme engelli Tatiana üç boyutlu yazıcı teknolojisi ile bebeğinin yüz ve vücut hatlarına dokunup, hissetme şansına sahip oldu.

Muayene sonunda çocuğunun nasıl göründüğünü soran Tatiana’ya, doktor 3D yazıcıyı genç annenin eline tutuşturduğunda ise duygusal anlar yaşandı.

Damar Gösteren Makine

Hastane ve sağlık kuruluşlarında Kan alırken yaşanan en büyük sıkıntı damarın yerini bulmakta yaşanmaktadır. Hemşirelerin en büyük sıkıntılarından birisi olan damar bulma işlemi için artık tehlikesiz bir yöntem var. Özel bir ışıkla damarın nerede ve ne kadar derinlikte olduğunu gösteren bu cihaz sayesinde görebilmek artık mümkün.

damar

Okuyucuları Şaşırtacak Dergi Kapağı

Neutrogena ve DM9DDB, Brezilya’nın haftalık dergisi Caras’la birlikte ilginç bir kapak çalışmasına imza atmış.

Neutrogena Brezilya da haftalık Cara dergisiyle iş birliği içinde makyaj temizleme mendilini okurlara test ettiriyor ancak daha ilginç bir yolla:

Neurtogena, derginin yanında makyaj temizleme mendilini veriyor ve farından, rujuna tam makyajıyla kapağı süsleyen oyuncu Giovanna Ewbank’ın makyajını buyrun temizleyin diyor.

neutrogena

Peki, günümüzde hayatın her alanında bu kadar aktif teknoloji kullanılırken, sen teknolojiyi ne için kullandığını düşündün mü hiç?

dusunemedi

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir