En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Hayat / Çok Da Fifi Hatunlar Stand Up

Çok Da Fifi Hatunlar Stand Up

Hatunlar Stand Up gösterisi ”Çok Da Fifi” İle İlgili Genel Bilgi:

Kimi oyuncu, kimi yazar, kimi de İngiltere’de stand up yapıp gelmiş 7 kadından oluşan “Hatunlar Stand Up” ekibi, “Çok Da Fifi” adlı gösterileriyle 31 Mart Cuma akşamı CreAtolye sahnesinde!

“Hayatla dalga geçemezsek vallahi çatlarız” dedikleri için şovlarının ismi, “Çok da Fifi” dir. Mart 2015’den beri sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin çeşitli illerinde de sahne almaya devam eden ekip, kadın izleyicilere empati kurup kahkahalarla gülecekleri bir gösteri vaat etmekle kalmaz, erkek izleyicilere de gülerken yeni ufuklara yelken açma imkanı tanır.

Gecede yer alacak komedyenler:

  • Aslı Akbay
  • Buse Sinem İren
  • Deniz Özturhan
  • Hande Yögen
  • Leyla İrem İncegül
  • Meltem Parlak
  • Şirincan Çakıroğlu
Kişisel Değerlendirmem:

Açıkcası, kadın komedyenlerin bir araya gelerek yaptığı stand up’ta daha kaliteli espriler duymayı beklerdim. Kadınların o pratik zekası ve naifliği maalesef ki gösteriye yansımamış. + 18 espriler ile seyirciyi güldürmek Recep İvedik tarzı bir komedi olmuş. Kadınların sahnede +18 şeyler anlatmaları bana komiklikten ziyade itici geldi. Zaten metalaştırılan kadınların hem cinslerim tarafından da bu şekilde lanse edilmesi ve cinselliği yaşamanın özgürlük gibi lanse edilmesi beni rahatsız etti.

Gösteriye gitmeden önce kadın komedyenlerin erkekler gibi yüzeysel espriler yapmayacağını ve cinsiyetçilikten uzak, zeka ürünü espriler ile seyirciyi etkileyeceğinden o kadar emindim ki stand up bittikten sonra içimden “cidden mi? bu mu yani !” şeklinde tepkiler yükseldi.

Gösteriye gitmek isteyenler elbette gidebilirsiniz ve eminim izlerken çok da güleceksiniz. Ancak gidecek olanlara tavsiyem bu gösteriye kız arkadaşlarınızla ve çok fazla bir şey beklemeden gidin. Benim gibi farklı anlamlar yükler ve beklerseniz gösteri sizin için hayal kırıklığı olabilir.

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.