En Taze Makaleler
Ana Sayfa / Hayat / Çok Da Fifi Hatunlar Stand Up

Çok Da Fifi Hatunlar Stand Up

Hatunlar Stand Up gösterisi ”Çok Da Fifi” İle İlgili Genel Bilgi:

Kimi oyuncu, kimi yazar, kimi de İngiltere’de stand up yapıp gelmiş 7 kadından oluşan “Hatunlar Stand Up” ekibi, “Çok Da Fifi” adlı gösterileriyle 31 Mart Cuma akşamı CreAtolye sahnesinde!

“Hayatla dalga geçemezsek vallahi çatlarız” dedikleri için şovlarının ismi, “Çok da Fifi” dir. Mart 2015’den beri sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin çeşitli illerinde de sahne almaya devam eden ekip, kadın izleyicilere empati kurup kahkahalarla gülecekleri bir gösteri vaat etmekle kalmaz, erkek izleyicilere de gülerken yeni ufuklara yelken açma imkanı tanır.

Gecede yer alacak komedyenler:

  • Aslı Akbay
  • Buse Sinem İren
  • Deniz Özturhan
  • Hande Yögen
  • Leyla İrem İncegül
  • Meltem Parlak
  • Şirincan Çakıroğlu
Kişisel Değerlendirmem:

Açıkcası, kadın komedyenlerin bir araya gelerek yaptığı stand up’ta daha kaliteli espriler duymayı beklerdim. Kadınların o pratik zekası ve naifliği maalesef ki gösteriye yansımamış. + 18 espriler ile seyirciyi güldürmek Recep İvedik tarzı bir komedi olmuş. Kadınların sahnede +18 şeyler anlatmaları bana komiklikten ziyade itici geldi. Zaten metalaştırılan kadınların hem cinslerim tarafından da bu şekilde lanse edilmesi ve cinselliği yaşamanın özgürlük gibi lanse edilmesi beni rahatsız etti.

Gösteriye gitmeden önce kadın komedyenlerin erkekler gibi yüzeysel espriler yapmayacağını ve cinsiyetçilikten uzak, zeka ürünü espriler ile seyirciyi etkileyeceğinden o kadar emindim ki stand up bittikten sonra içimden “cidden mi? bu mu yani !” şeklinde tepkiler yükseldi.

Gösteriye gitmek isteyenler elbette gidebilirsiniz ve eminim izlerken çok da güleceksiniz. Ancak gidecek olanlara tavsiyem bu gösteriye kız arkadaşlarınızla ve çok fazla bir şey beklemeden gidin. Benim gibi farklı anlamlar yükler ve beklerseniz gösteri sizin için hayal kırıklığı olabilir.

Sevgili Okuyucu, bak bu makalede ilgini çekebilir.

Eyvah, Bilgisayarımda D Diski YOK !

Bundan 3 vakit önce niyet ettim yeni bir bilgisayar almaya. Piyasa araştırması yapıp alacağım bilgisayara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir